top of page

SZKOLENIA GWO

IRATA International – International Industrial Rope Access Trade Association, to brytyjska organizacja

założona pod koniec lat 80-tych. Organizacja zrzesza na cały świecie firmy wykonujące prace na wysokości technikami dostępu linowego jak również firmy świadczące usługi szkoleniowe zgodne z akredytacją IRATA. Organizacja posiada ujednolicone standardy szkolenia oraz procesy uzyskania akredytacji co zapewnia wysoki standard wykonywanych usług przez zrzeszone firmy oraz rozpoznawalność zdobytą na całym świecie. W strukturach organizacji znajduje się na całym świecie ponad 500 akredytowanych firm oraz ponad

200 000 zarejestrowanych techników dostępu linowego.

IMG_2150.heic

PRZED SZKOLENIEM IRATA
co powinieneś wiedzieć? 

Szkolenie IRATA skierowane jest dla wszystkich osób chcących wykonywać pracę na wysokości za pomocą technik dostępu linowego w takich miejscach jak turbiny wiatrowe, platformy wiertnicze, rafinerie, zakłady przemysłowe czy różnego rodzaju budynki miejskie.  Szkolenie oparte na zajęciach teoretycznych oraz praktycznych trwa minimum 4 dni + 1 dzień egzaminu, 
który jest przeprowadzony przez niezależnego egzaminatora.

IRATA L1

To technik dostępu linowego, który ukończył co najmniej 18 lat i nie posiada przeciwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości. Jest w stanie przeprowadzić określone zadania w dostępie linowym pod nadzorem brygadzisty zespołu dostępu linowego (poziomu 3).

IRATA L2

To doświadczony technik dostępu linowego, posiadający umiejętności poziomu 1 oraz dodatkowo umiejętności poręczowania, ratownictwa i bardziej skomplikowanego dostępu linowego, pracujący pod nadzorem brygadzisty zespołu dostępu linowego (poziom 3).

IRATA L3

To technik dostępu linowego, który posiada wiedzę i umiejętności wymagane na poziomie 1 i 2; jest biegły w zakresie znajomości przepisów i odpowiednich technik pracy. Posiada rozległą wiedzę na temat zaawansowanych technik poręczowania i ratownictwa.

CERTYFIKAT IRATA 

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu biuro IRATA wydaje nam certyfikat w języku angielskim. Certyfikat ważny jest przez 3 lata,

a jego data wygaśnięcia określona jest na certyfikacie. Data ta jest ostatnim dniem w którym technik może przystąpić do egzaminu na wyższy poziom. W sytuacji w które nasz certyfikat jest przeterminowany możemy tylko przystąpić do szkolenia na poziomie którym posiadaliśmy.

 

Technik który chce podnieść swoje kwalifikacje musi przepracować minimum rok czasu od uzyskaniu certyfikatu oraz uzyskać minimum 1000 h doświadczenia w pracy z zastosowaniem technik dostępu linowego, które zostaną zapisane i potwierdzone w książeczce prac - logbook. 

4ce82133-d280-44db-9486-79520c38d6ad.JPG

SZKOLENIE IRATA Z SAFETY CONSULTING SP. z o.o.

Liczba uczestników: max 8

Czas trwania: 4 dni + 1 dzień egzamin

Koszt: 3600 zł

W przypadku dodatkowych pytań skontaktuj się z nami,
z przyjemnością rozwiejemy wątpliwości. 

KALENDARZ SZKOLEŃ

SZKOLENIA IRATA
dokumenty do pobrania

REGULAMIN SZKOLENIA
ICOP - INTERNATIONAL CODE OF PRACTICE
TACS - TRAINING AND CERTYFICATION SCHEME
POLITYKA BEZSTRONNOŚCI SAFETY CONSULTING Sp. z o.o.
bottom of page